O nas

Pracownia rozpoczęła działalność w 2008 roku. Projektujemy, wytwarzamy i ozdabiamy przedmioty użytkowe, upominki firmowe i produkujemy pamiątki ziemi kaszubskiej. Aktualnie oprócz zdolnych rąk precyzję i solidną jakość wykonania zapewnia naszym klientom wysokiej klasy maszyna-hafciarka BROTHER, dzięki której świadczymy również usługi z zakresu haftu komputerowego. Realizujemy zarówno indywidualne zamówienia jak i większe na potrzeby firm.

Słowo od właścicielki...

...Odkąd sięgam pamięcią wszelkie manualne prace były moim żywiołem. Zaczęło się od rysunku, potem podążając śladami mamy zabrałam się za haft, najpierw był to haft kaszubski, potem krzyżykowy, aż wreszcie delikatnejszy, wykonywany na drobnych kanwach haft gobelinowy. Efekty są imponujące, ale czas jaki trzeba poświęcic na stworzenie chocby małego obrazka jest bardzo długi i niewspółmierny do efektu. Dziś w codziennym pędzie życia trudniej znaleźc długie chwile na takie hobby, a że rozwój techniki pozwala na częściowe zastąpienie zdolnych rąk postanowiłam połączyc talent z techniką. Zanim jednak się to stało po drodze było kilka przygód z rękodziełem. Kilka lat temu los bardziej związał mnie z regionem Kaszub i to tu potrzeby okolicznego środowiska wymogły na mnie rozwinięcie talentów manualnych. Najpierw były to ozdoby świąteczne- choinki sizalowe, wianki i stroiki, potem decoupage ( technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowany przedmiot metalowy, drewniany, szklany wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej i pokrywania go wieloma warstwami lakieru. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.)
aż w końcu łączenie różnych technik na potrzeby produkcji pamiątek kaszubskich, pamiątek regionalnych i upominków firmowych co z kolei zrodziło pomysł na wykorzystanie dzisiejszej nowoczesnej technologii.
Haft maszynowy albo inaczej haft komputerowy stał się sposobem na życie..
Haftowane elementy- aplikacje , wkomponowuję w różne przedmioty dbając jednocześnie aby wyroby tworzyły jednorodną całość i tak np. w bliskim mi mieście powiatowym Kartuzy, turysta może nabyc szkatułki drewniane z haftem kaszubskim lub inne upominki okolicznościowe z ludowymi motywami, które wyszły z pracowni DEKORADA Haft kaszubski na stałe zagościł już w menu mojej maszyny-hafciarki, wykonuję haft na strojach ludowych, serwetach , wyrobach z filcu. Oprócz tego z dowolnej grafiki zaprojektuję wzór gotowy do haftu np. logotyp. Stanowię jedyny tak wyspecjalizowany punkt z haftem komputerowym w okolicach Kartuz. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klienta, chcącego podkreślić swój charakter i indywidualność wciąż udoskonalam swoje wyroby i z pełnym zaangażowniem podchodzę do każdego zamówienia.

Z poważaniem
Adrianna Miotk

NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE

PARTNERZY: